Brązowy medal Mariki Furtak
29.08.2022

Fantastycznie zaprezentowała się MARIKA FURTAK zawodniczka Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, podopieczna trenera Łukasza Tarnawskiego, podczas World Boccia Intercontinental Challenger, które odbyły się w Poznaniu w dniach 24-28 sierpnia 2022r. Marika w grupie BC2 w klasyfikacji indywidualnej zdobyła brązowy medal!!! W decydującym meczu w grupie eliminacyjnej pokonała wynikiem 8:3 zawodniczkę z Indonezji Gischa Zayana, co pozwoliło jej na wyjście z grupy na drugim miejscu. W półfinale zabrakło bardzo niewiele, aby walczyć dalej o złoty medal, gdyż po bardzo emocjonującym spotkaniu przegrała z zawodniczką z Meksyku Kariną Martinez 2:3. Natomiast w meczu o brązowy medal, w pojedynku „polsko-polskim” z koleżanką z reprezentacji – Martą Wesołek, Marika zdecydowanie dominowała przez całe spotkanie wygrywając 8:0, zaznaczając, że aktualnie jest najlepszą zawodniczką w Polsce w grupie BC2 (wśród kobiet). Jest to pierwszy, tak ważny udział naszej zawodniczki w prestiżowych zawodach bocci na świecie, gdzie miała możliwość zdobywania swoich pierwszych punktów do rankingu światowego. Mamy nadzieję, że jest to początek Jej znaczących sukcesów sportowych. Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe emocje Marice oraz trenerowi Łukaszowi i mamie Iwonce. Życzymy powodzenia w zbliżających się turniejach Mistrzostw Polski.